O víkendu jsme se s Airou a s Kik?ou Kvapilovou s jejím aussíkem Charliem zú?astnili našich 1. canicrossových závod?. P?ihlásit se m? napadlo až týden p?ed závodama, když jsme zjistila, že tam bude i juniorská kategorie (1,5km). Netrénovali jsme tém?? v?bec - minulý rok jsme prákrát byly s AIoru b?hat a letos jsme šly ješt? v týdnu p?ed závodama, abych aspo? zjistila, jestli to s Airou ub?hnem :o)
V sobotu ráno prob?hla prezence, a v 11.00 za?ínal závod. Za?ínali závodníci na dlouhé trat? a junio?i canicrossa?i šli až poslední.
S Airinkou jsme vyb?hly a docela dob?e i Aira táhla, jenže skoro hned ze za?átku když jsem špatn? slyšela instrukce po?adatel? kudy mám b?žet jsem se zastavila a musela jsem po?kat na Kik?u (starty byly individuální s rozestupem 1 minuta) a zeptat se jí. Ta našt?stí v?d?la kudy b?žet, tak jsme dál b?žely spolu. A tak jsme si hezky b?žely lesem a ?íkaly jsme si, že ten 1.5 km je n?jak dlouhý... A jak jsme dob?hly do cíle, tak se všichni ptali kudy jsme to b?žely, že jsme asi špatn? odbo?ily nebo co :D Tak jsme se dozv?d?ly, že jsme b?žely normální tra? SPRINT - 4 km.
Po?adatelé nás teda p?emístily do kategorie CCW (canincross - ženy) a druhý den jsme b?žely tuto tra? znovu.
V ned?li už jsme v?d?li kudy b?žet, takže jsme se s Airou doopravdy snažily. Aira už i skoro elou dobu úžasn? táhla a dokonce když jsme p?edbíhaly jednu závodnici se psem, tak Aira táhla dál a jen kolem nich prob?hla - prost? jako profík :o)

Nakonec i bez tréninku jsme myslím dopadly celkem slušn?. První kolo byla Kik?a o minutu rychlejší (já jsem na ni uprost?ed trat? musela po?kat, protože jsem nev?d?la, kudy b?žet) a druhé kolo jsem zase byla o minutu rychlejší já s Airou. Nakonec v sou?tu byla Kik?a s Charliem o 1 sekundu rychlejší a získali tak 6. místo a my s Airou jsme získaly 7. místo z 10 závodích v naší kategorii.

Závody jsme si opravdu užily, m? i Airu to myslím bavilo mnooohem víc, než t?eba sportovka :P. Moc se mi líbila atmosféra na t?ch závodech a doufám, že se canicrossových závod? budeme ú?astnit ?ast?ji :)