Radíkovský sprint - mushingové závody

O víkendu jsme se s Airou a s Kikčou Kvapilovou s jejím aussíkem Charliem zúčastnili našich 1. canicrossových závodů. Přihlásit se mě napadlo až týden před závodama, když jsme zjistila, že tam bude i juniorská kategorie (1,5km). Netrénovali jsme téměř vůbec - minulý rok jsme prákrát byly s AIoru běhat a letos jsme šly ještě v týdnu před závodama, abych aspoň zjistila, jestli to s Airou uběhnem :o)
V sobotu ráno proběhla prezence, a v 11.00 začínal závod. Začínali závodníci na dlouhé tratě a junioři canicrossaři šli až poslední.
S Airinkou jsme vyběhly a docela dobře i Aira táhla, jenže skoro hned ze začátku když jsem špatně slyšela instrukce pořadatelů kudy mám běžet jsem se zastavila a musela jsem počkat na Kikču (starty byly individuální s rozestupem 1 minuta) a zeptat se jí. Ta naštěstí věděla kudy běžet, tak jsme dál běžely spolu. A tak jsme si hezky běžely lesem a říkaly jsme si, že ten 1.5 km je nějak dlouhý... A jak jsme doběhly do cíle, tak se všichni ptali kudy jsme to běžely, že jsme asi špatně odbočily nebo co :D Tak jsme se dozvěděly, že jsme běžely normální trať SPRINT - 4 km.
Pořadatelé nás teda přemístily do kategorie CCW (canincross - ženy) a druhý den jsme běžely tuto trať znovu.
V neděli už jsme věděli kudy běžet, takže jsme se s Airou doopravdy snažily. Aira už i skoro elou dobu úžasně táhla a dokonce když jsme předbíhaly jednu závodnici se psem, tak Aira táhla dál a jen kolem nich proběhla - prostě jako profík :o)

Nakonec i bez tréninku jsme myslím dopadly celkem slušně. První kolo byla Kikča o minutu rychlejší (já jsem na ni uprostřed tratě musela počkat, protože jsem nevěděla, kudy běžet) a druhé kolo jsem zase byla o minutu rychlejší já s Airou. Nakonec v součtu byla Kikča s Charliem o 1 sekundu rychlejší a získali tak 6. místo a my s Airou jsme získaly 7. místo z 10 závodích v naší kategorii.

Závody jsme si opravdu užily, mě i Airu to myslím bavilo mnooohem víc, než třeba sportovka :P. Moc se mi líbila atmosféra na těch závodech a doufám, že se canicrossových závodů budeme účastnit častěji :)

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!