Kirican DiscDog Freestyle 5.-6.5.2012

Autor fotky: www.foto-vrana.cz

Tento víkend jsme se s Airou zúčastnily našich prvních dogfrisbee závodů a šly jsme rovnou do freestylu. Letošní ročník byl vyjímečný hlavně v tom, že jako rozhodčí přijely známé americké hráčky Melissa Heeter a Laura Moretz a taky letos byla opravdu mezinárodní účast (přijeli týmy z Polska, Slovinska, Slovenska, z Německa a dokonce přijel i Shaun Hirai z Japonska!).

Jela s náma i Kikča s Charliem, kteří se zúčastnili neoficiálních závodů v agility. Přijely jsme už v pátek večer a samozřejmě první, co naši potřeštění australáci udělali, když sjme je šli vyvenčit bylo to, že skočili do jakési stoky s děsně špinavou a smradlavou vodou. Potom jsme se je celý večer snažily nějak vysušit, ale bohužel to moc nešlo, takže s náma ve stanu spali mokří :/:D. Ráno  bylo ve stanu všechno nechutně mokré, ale naštěstí v sobotu bylo krásné slunečné počasí, takže všechno rychle uschlo. 
Dopoledne jsme s Airinkou nastoupily na náš první freestyle v životě. Byla jsem dost nervózní a během sestavy jsem moc nevěděla, co dělám. Když jsme skončily, tak všichni jako, že to prý bylo dobrý :) a že jsme měly hodně dobrou úspěšnost chycených disků (pustila jich jen 5). Jenže odpoledne jsme nastoupily na minidistance. Ve freestylu se mi téměř všechny hody podařily kupodivu dost dobře, líp než na trénincích, ale v minidistance je to pořád stejně hrozné :/ I když ve freestylu Aiře hodím backhand přes půl hřiště úplně v pohodě, tak v minidistance mi to prostě nejde. Nebyla jsem schopná hodit nic chytatelného, takže z minidistance jsme si odnesly trapný 1 bod... :D Tím pádem jsme po sobotě měly 3. nejlepší freestyle, ale kvůli minidistance jsme byly průběžně na 13. místě (ze 16 soutěžících).

V neděli jsme zase dopoledne nastoupily na 2. kolo freestylu, který se nám tentokrát povedl ještě více, než v sobotu, dokonce jsem už i vděděla co dělám :D, takže v neděli jsme měly 4. nejlepší freestyle. Celkově jsme teda skončily po součtu s MD na 8. místě ze 16 závodících. Na první závody je to pěkné, ale přecejen, kdybych tak nepodělala tu MD, tak jsme na tom mohly být ještě mnohem mnohem líp :)
Airinka byla mooc šikovná :) Na sobotním freestylu pochytala 14 hodů a 5 pustila a na nedělním pochytala 19 hodů a pustila jen 3!

Tohle byly rozhodně zatím absolutně nejlepší závody, jakých jsem se kdy zúčastnila (tím myslím ze všech kynologických odvětví). S atmosférou na jakýchkoli jiných závodech se to vůbec nedá srovnat :)

Tady je naše první video ze závodů, akorát to není celé - na začátku ještě chybí kulhání :)

 

Autor fotek: Tomáš Helísek

Autor fotky: Lucie Seďová

autor: www.foto-vrana.cz

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat