ME dogfrisbee Poznań 2012


Foto: Markéta Urbášková (www.severnivez.com)

O víkendu 10.-12.8. jsme se zúčastnily Mistrovství Evropy v dogfrisbee, kde jsme závodily v kategorii starters. Letošní ME byla prý největší dogfrisbee akce, co se zatím kdy konala. Bylo tam přihlášeno strašně moc týmů. Závodilo se už v pátek (distanční disciplíny a dog diving). To jsme se s Airin zúčastnily skoků do vody (dog diving). I když normálně Airin skáče do vody vždy a z čehokoli (naposledy skákala do Moravy asi z metr vysokého mola), tak tentokrát neskočila. Přímo z mola vedly schody do vody a samozřejmě, když Aira zjistila,  že to může pohodlě sejít po schodech, tak co by skákala :o) Myslím si, že kdyby tam ty schody nebyly, tak by skočila, takže to asi ještě v září vyzkoušíme jednou na Water Dog Contestu u nás v ČR.
V sobotu nás čekal freestyle a minidistance. Freestyle trval 2 minuty (což je stejně, jako u nás v openu, ve starterech míváme normálně jen minutu a půl), tak jsem byla zvědavá, jak to zvládneme. Na začátku mě Airinka pěkně obcouvala na zadních tak, jak měla, ale potom když dělala sudy, tak se u toho tak blbě posunula, že když jsem si sedala na over, tak jsem ji málem zasedla :)) Ale naštěstí jsem ji nezasedla, tak jsme pokračovaly dál. Dařilo se nám to docela podle plánu, ale potom přišel dogcatch. Airin vyskočila mnohem výš, než normálně a já jsem ji špatně chytla, takže jak jsem ji pokládala na zem, tak jsem ji místo na nohy položila na bok. No a rozhodčí to vzali jako crash a ztrhli nám za to 3 body, což je opravdu hooodně, na to, že se Airušce nic nemohlo stát a žádný crash to dle mého nebyl. Nicméně když nepočítám trestňáky za crash, tak jsme freestyle jsme měly ohodnocený 29.68 body (zatím náš nejlépe hodnocený freestyle). Jenže minidistance se nám vůbec nepovedla. První hod jsem hodila skoro mimo hřiště, druhý hod zase na druhou stranu, třetí hod už se mi povedl a Airinka ho chytla ve výskoku, takže 2,5 bodu, štvrtý hod se mi povedl hodit opravdu daleko (asi do trojky) a Airin ho zase chytla krásně ve výskoku, ale bohužel to byl přešlap :((( a pátý hod se nám zase povedl, takže dalších 2,5 bodu. Celkově teda 5 bodů, což nás pošouplo pěkně dozadu, takže nakonec jsme skončily na 30. místě (nebýt -3 bodů za crash, tak jsme na 22. místě a nebýt pokažené minidistance, tak jsme úplně někde vepředu, takže do příště vím, co natrénovat :)

V neděli bylo velké finále, kde bylo opravdu na co koukat. Výkony byly úžasné a večer při vyhlášení dokonce 2x zazněla i česká hymna. Mistryněmi Evropy v Quadrupedu se staly Lucka a Dixi a mistriněmi ve freestylu bonsai se staly Alena a Chipsy.
Celý víkend jsme si suprově užili, nejlepší ze všeho byl stejně český fanklub. Češi prostě fandili bezkonkurenčně nejvíc ze všech :))
A poučení z tohoto víkendu - pořádně trénovat i na minidistance a přihlašovat se na všechno, co jde, ať se nenudíme :)

  
Foto: Markéta Urbášková (www.severnivez.com)


Foto: Polona Železnikar (more)

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat