MČR Dogfrisbee 7.-8.9.2013


Autor: Ondra Uhlíř, www.ondra-uhlir.cz

Letos jsme se s Airin poprvé zúčastnily i mistrovství České republiky v dogfrisbee. Bohužel jsme se na nic nekvalifikovaly, tak jsme závodily aspoň v sobotu ve freestyle v kategorii "Poslední šance" (spojení starters + open). První půlka freestylu se nám dost povedla, ale bohužel od půlky jsme to úplně pokazily. Ale za to se nám docela povedla minidistance, na to jak šíleně foukalo (17 bodů). Nakonec jsme skončily na 10. místě z 27 soutěžících. V neděli jsme už v ničem nezávodily, tak jsem mohla celý den fotit :) Moje fotky z MČR najde na mojí fanpage na facebooku facebook.com/FotoRadkaVrublovska.

Celkově to byla super akce, počasí vyšlo úplně nádherně, v sobotu večer byla kruťácká párty a dokonce se tam i moc dobře fotilo :)) 
Navíc náš tým Pohořanští vidláci vyhrál mega pohár za nejlepší družstvo celého MČR a to nás závodilo jen 5! 


Autor: Ondra Uhlíř, www.ondra-uhlir.cz

Mistrovství Evropy v dogfrisbee, Švýcarsko

Od čtvrtka 22.8. do neděle 25.8. jsme byly na mistrovtsví Evropy v dogfrisbee ve Švýcarsku. Byla to naprosto úžasná akce. Nejlepší bylo fandění Čechů, když zrovna závodil nějaký český tým.
S Airin jsme poprvé startovaly v kategorii superopen. Minidistance se nám moc nepovedla, ale i tak jsme skončily na 34. místě ze 63 týmů, což je pro mě docela pěkné (v sobotu jsme měly nějak 15. nejlepší freestyle). V Quadrupedu jsme s Airin nějakým zázrakem v naší skupince postoupily a tak jsme se umístily na 8. místě z 29 týmů.
A nakonec při vyhlašování vítězů vyhlaašovaly taky nejúspěšnější zemi, kterou jsme VYHRÁLI! :)

Video z vyhlášení

Seminář s Yachim Hirai 17.-18.8.

O víkendu 17.-18. srpna jsme se zúčastnily semináře s Yachim. V sobotu byl neoficiální dogfrisbee závod. S Airin jsme v kategorii starters získaly 1. místo a v neděli byl seminář.

Dogfrisbee a agility tábor 2013

Letos jsme se zúčastnily dogfrisbee a agility tábora s Luckou Schönovou a Marky Malinčíkovou. Tábor byl úplně super, sice bylo šílené vedro, ale hned vedle kempu byl rybník, kde se dalo koupat, takže se to dalo zvládnout. Na tomto táboře jsem skoro vůbec nefotila, ale místo toho jsme s holkama udělaly video, na které se můžete podívat tady.


Foto: Ondra Uhlíř

Seminář s Martinou Klimešovou 24.4.2012

V úterý 24.4. od 17.00 hodin jsme se s Airou zúčastnily semináře o pozitivní motivaci s Martinou Klimešovou. Asi každý, kdo se mezi psími sporty trochu orientuje zná Martinu Klimešovou. Od toho semináře jsem očekávala hodně, ale Martina snad ještě předčila má očekávání :o)
Začala teorií o psech, o psích vlastnostech a pokračovala o tom, jak správně tvarovat a jak cvičit se psem. Bylo toho opravdu hoooodně a spoustu z toho jsem nevěděla nebo jsem to věděla jen z části. 
Později jsme pokračovali i praktickým cvičením. Dělali jsme nose touch a krabičku. Dřív jsem si myslela, že nose touch mi moc k ničemu nebude a že jde jen o to, aby se pes prostě nějak dotkl čumákem mojí ruky, ale zjistila jsem, že jsem byla úplně vedle :D Krabičku Aira zná. Cvičíme pivot, zadní nohy i všechny 4 na krabičce, ale máme pokaždé jinou a ta, na které jsme to tam zkoušely se hodně podobala krabičce, na které Aira má vždycky 4 nohy, takže se tam pořád cpala celá :D Ale nakonec se podařilo a měla na ní už jen 2 nohy :o) Hlavně mě ale strašně moc moc potěšila, protože hodinu před seminářem jsme měly tříhodinový náročný trénink frisbee a přesto se na semináři v malém salonku, obklopená spoustou lidí krásné soustředila, přetahovala se a cvičila :o)
Seminář pro nás byl hodně velkým přínosem, máme toho opět hrozně moc co cvičit a doufám, že bude další takový seminář :o)

Seminář s Luckou a Verčou 15.4.2012

V neděli jsme s Airou byly na dalším semináři s Luckou Schönovou a s Verčou Urbáškovou. Tentokrát to byl seminář určen hlavně pro pokročilé a závodící týmy. Opět jsme hooodně moooc házeli, potom jsme šli několik kol se psy, potom jsme zase házeli (dlouhé hody), potom jsme zkoušeli minidistance se psy a nakonec byla soutěž v minidistance mzi účastníky semináře. Verča s Luckou mi hlavně pomohly se sestavou, vymyslely nám tam pár nových frisbee triků a po zjištění, že Aira už umí flipy :o) jsme je přidaly do sestavy. Na minidistance se Aira snažila a běhala co jí síly stačily. Akorát na závěrečný závod už byla hodně unavená a já jsem jí házela už od začátku moc dlouhé a rychlé hody, takže jich hodně nestihla doběhnout, ale i tak se moc moc snažila a do závodů to snad ještě dopilujem :o). Přecejen to taky bylo poprvé, kdy jsme to zkoušely i s měřením času. Skončily jsme nakonec na 5. místě.

Seminář dogfrisbee s Luckou a s Verčou 8.4. 2012

V neděli jsme se s Airou zúčastnily dalšího semináře. Vedly ho Lucka Schönová s Verčou Urbáškovou a konal se hned u nás "za barákem" na Pohořanech, takže jsme nemohly chybět :)

Počasí sice moc nevyšlo, už od rána jsem tam mrzla, ale jinak se seminář povedl :)
Dopoledne jsme zase házeli, trénovali jsme hlavně základní hody, potom jsme šli se psama, potom sjme zase házeli a potom zase se psama. S Airinkou jsme byly ve skupince u Verči. Verča nám poradila jaký jiný vault od nohy bychom mohly zkusit, než ten, co teď děláme, potom nám poradila ještě s overama a s dalšíma věcma.
Zase jsem se dozvěděla spoustu užitečných rad.

Už se těším na další seminář tuhle neděli :o)

Dogfrisbee seminář 17.3.2012

Dneska jsme se s Airou opět zúčastnily semináře s Markétou Urbáškovou. Seminář se konal na hřišti s umělou trávou a krásně vyšlo počasí, takže jsme si to užili ještě více, než minule :o) Na semináři samozřejmě nechyběli ani Kikča s Charliem :o) 
Napřed jsme se ve dvojičkách rozházeli, potom byla menší pauza na vyvenčení psů a šlo se se psy. S Airinkou jsme dostaly super rady na zlepšení celkové koncentrace a ještě jsme procvičovaly zeměkouli. Potom jsme zase házeli - tentokrát hody na přesnost, růzé triky s disky a hody na minidistance a šli jsme druhé kolo se psy. To jsme s Airou procvičovaly hlavně backvault.
Seminář se opravdu vydařil, sešla se skvělá parta pejskařů a všichni dostali spoustu užitečných rad jak mají pokračovat:o

Zeměkoule

Nácvik vaultů

Seminář dogfrisbee 18.2.2012

Včera jsme se s Airou zúčastnily semináře dogfrisbee pod vedením Markéty Urbáškové. Seminář se konal v Olomouci na fotbalovém hřišti s umělou trávou (tam, dke běháme agility). Umělka se osvědčila hlavně na hody s odrazem od země (nevím, jak se jmenují :o) ).
Napřed nám Markéta řekla něco o protahování psů, trochu teorie o dogfrisbee (na semináři byli i úplní začátečníci) a potom jsme celé dopoledne trénovali různé hody. Potom jsme šli postupně všichni se psama a potom jsme zase trénovali hody - na cik-cak. Pak jsme šli zase se psama a nakonec jsme ještě trénovali na minidistance (napřed bez psů, potom i se psama).

Aira se chovala nějak divně, myslím, že by to asi mohla souviset s háráním (asi před týdnem dohárala). Napřed jsme trénovaly multiple a Markéta nám poradila, jak ho vylepšit a potom na konec nám Markéta ukázala, jak na vaulty.

Seminář se povedl, dokonce i počasí nám vyšlo, takže super :)

MVP DUO cacib Brno, 5.2.2012

Dnes jsme se s Airinkou zúčastnily MVP DUO cacib. Šly jsme ještě do třídy mladých, kde jsme měly obrovskou konkurenci (9 fen). Airinka si vyběhala výbornou, ale bez pořadí. Na výstavě jsme se potkaly s Kikčou a Charliem, s Airinčinou sestrou Arwen a její majitelkou Naty a se spoustou dalšíma lidma a psama. Během výstavy probíhal i závod obedience, takže jsem místo výstavy sledovala spíš tu obedience :) Pejsci to mělo vážně těžké, protože na výstavě bylo tolik ostatních psů a ruchu kolem, ale i tak to zvládali skvěle :) Nafotila jsem i pár fotek, takže je najdete na rajčeti

Airin a Arwen Allegro Assai

Dogdancingové ukázky

27. sprna 2011
Včera večer mi zavolala kámoška, že pořádají v sobotu u nich ve stáji veřejný trénink a že tam měli mít ukázku asistenční psi. Jenže ti nemůžou, tak teda, že se ptá, jestli bych nemohla já :)
Souhlasila sjem a tak narychlo jsem začala vymýšlet "sestavu" (no jen jsem dala dohromady triky, které na 100% umíme a sepsala jsem to podle písničky, tak aby to aspoň trochu vycházelo. Dnes dopoledne, když jsme přijeli ke stáji, bylo už pekelný horko (asi 33°C). První ukázky jsme měly asi o půl 12 s Airou. Napřed byly trochu zmatky se zapnutím písničky a potom i s vypnutím (bylo to asi o půl minuty delší než to mělo být :D). V tom vedru Airinka jakž takž cvičila, ale jak se kolem navalil obrovský dav lidí, psů a koní, tak se lekla a začala trochu zmatkovat, ale naštěstí stačilo ukázat piškot a cvičily jsme dál :D
Na to, že to byly Aiřiny první ukázky a moje první samostatné ukázky (vždycky dřív jsme byly jen se cvičákem) to docela ušlo.
odpoledne jsem vzala Nutelku, tak ta cvičila standardně pomalu a mírně nevnímala, ale zase cvičila celkem spolehlivě. Sice píásnička byla zase o dost dýl puštěná, než měla být, tak jsem potom musela improvizovat, ale zdá se, že lidem se to i tak líbilo :)
Nakonec se mě ještě ptali, jestli jim udělám další ukázky na nějaké akci v říjnu, takže bude víc času na nácvik a nebude vedro, tak už se těšíme :) Video možná zpracuju a dám na youtube :)

Tábor dogdancing a dogfrisbee 29.8.-2.9. 2011

Poslední prázdninový týden jsme se s Airinkou, s kamarádkou Kikinou a s jejím aussíkem Charliem (Bruce z Koláčkova ranče) vydali na tábor dogdancingu a dogfrisbee do Dvora Králové nad Labem.
Na dogdancing jsme měli Alču Smolíkovou a na frisbee Lucku Schönovou. Za těch 5 dní jsme si to maximálněvšichni užili a hodně jsme se naučili. Byl tam skvělý areál (cvičák, stáje, psí útulek). Na cvičení byla ooobrovská travnatá plocha, takže se nám cvičilo skvěle :) Navíc kousek od areálu byl Kaufland, kde jsme si mohli koupit jídlo.
Vždycky jsme měli jednou denně (naše skupinka ráno) dogfrisbee a jednou denně (naše skupinka odpoledne) dogdancing. Ve frisbee Učili jsme se spustu různých hodů a pokračovaly jsme v nácviku růzých prvků do freestylu - zeměkoule, docatch, overy. V dogdancingu jsme většinu triků uměly, takže jsme se hlavně učily různé modifikace (otočka u nohy za chůze, sudy pod nohama, atd.) a spojování, ale byly i cviky, které jsme ještě neuměly (např. kulhání, stojka, podávání zadních tlapek...), ale na takové triky je ještě Airinka přecejenom dost mladá aby to uměla.
Mezi tréninky jsme s Kikčou a se psama chodily na procházky na louky, které byly v okolí areálu nebo jsme venčily pejsky z útulku, aby si ti naši mohli taky odpočinout.
Poslední den tábora se skládaly zkoušky a Airinka v 10 měsících složila zkoušku F 1 (freestyle) na výborně (28 bodů ze 30).
Taky jsem na táboře potkala spoustu nových lidí a šikovných pejsků. Video ze zkoušek zkusím sehnat a potom snad nahrát na youtube :)
Tábor byl úžasný, takže příští rok znova :)
Fotky
• od Kikči najdete ZDE
• od Káji ZDE
• od Pavly ZDE
• a další ZDE
• já jsem foťák nevzala, protože se mi s ním nechtělo tahat :D, ale TADY je výběr fotek od různých autorů, kde je Airinka nebo já :)
Zeměkoule :D

 

NVP Brno, 17.9. 2011

Dnes jsme s Airinkou vyrazily na naši druhou výstavu. Celkem jsem měla nervy, protože v naší kategorii bylo nahlášených 8 fen, navíc dost silná konkurence. Byly tam i Airinčiny sestřičky Arwen a Angelina.

Když jsme přijeli, šla jsem se zaregistrovat a ukázat Airince kruh. Aira byla šikovná, pěkně stála, běhala, byla pozorná a vůbec si nevšímala ostatních lidí, psů a všeho toho ruchu. Mezitím mi mamka ještě koupila obal na startovní číslo, aby to pořád tak blbě nepadalo...
Potom jsme si prohlíželi ostatní kategorie aussíčků a ještě jsem Airinku vyvenčila. Když jsme nastoupili do kruhu, tak nás pan rozhodčí ještě rozdělil na 2 skupinky, protože nás bylo hodně (7 fen - 1 se nezúčastnila). Airinka stála i běhala moc pěkně. Potom nás rozhodčí rozdělil na menší skupinku. Byla jsem ráda, že jsme v ní, protože to vypadalo, že právě mezi námi 3 v té skupince se bude rozhodovat. Potom jsme se ještě postavili, rozhodčí si fenky ještě jednou prohlédnul a určil pořadí - Airin Allegro Assai - výborná 1, CAJC. Jsem hrozně šťastná, že se Airinka líbila. Máme teda prvního CAJCíka :) (čekatele junior šampiona).

NVP Brno, 17.9. 2011, Mladých, Antonín Mudra - Výborná 1, CAJC

Posudek: 11 měsíců, střední kostra, výborný formát, výborná hlava, korektní ucho, nůžkový skus, výborné předhrudí, výborný kohoutek, standardní úhlení, dobře uložená hlezna, dobrý pohyb 

 
 
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat