Aktivity

Dogfrisbee


Foto: Lucka Schönová

Dogfrisbee je nejlepší :) Frisbíčkáři berou frisbee prostě jako zábavu a tak to má být. My hrajeme frisbee od března 2011 (od té doby, co jsme si Airu přivezli) pod vedením Lucky Schönové. Závodit jsme s Airou začaly na Kirican DiscSog Freestyle 2012 :)


Foto: Kikča Kvapilová, Royal Foto - Gál Zsuzsa, Romana Deverová, Ondra Uhlíř

Obedience, sportovní kynologie


Protože s Nutel byla poslušnost naše hlavní aktivita, začala jsem hned cvičit i s Airou. Ze začátku to vypadalo, že bude sportovka naší hlavní aktivitou, ale bohudík jsme začaly s dogfrisbee :) Přesto Airin umí různé cviky ze základních zkoušek poslušnosti a obedience a občas, když má moc energie a je třeba na frisbee hnusný počasí, tak něco pocvičíme. 

Agility

Agilitit jsme chodily pravidelně od 30.5.2011 do jara 2012 každý týden do Kirican Olomouc. Teď už jen občas zajdeme na nějakou intenzivku a když nemáme co dělat, tak něco málo třeba trénujeme na zahradě. Jinak hodně děláme na procházkách třeba obíhání stromů, zastavované zóny, ale to jen aby nebyla nuda :)

Dogdancing

 


Foto: Kikča Kvapilová
 
Airin umí docela hodně tríčků. Využijeme je třeba ve frisbee při freestyle a taky jsou dobré pro zlepšení celkové koordinace pohybu atd. Jinak se dogdancingu nějak více nevěnujeme.
Zatím máme zkoušky F1. HtM1, MD1.

Ostatní

Coursing

 

Jednou jsme to zkoušeli na australáckém srazu a Airinku to moc bavilo. Hned první běh už běžela naplno, nevšímala si ostatních psů a střapec vyhrála :) Na vyběhání psa je to fajn, ale jako hlavní sport bych se tomu nevěnovala, protože se mi nelíbí, že páníček jen stojí a dívá se a pes u toho nemusí vůbec přemýšlet.

Pasení

Pasení bych někdy s Airin chtěla vyzkoušet. Myslím, že by jí to mohlo jít, protože když jsem venku třeba s potkanama, tak se snaží je pást nebo někdy i ostatní psy když si hrajou :)

 

 

 

Canicross

Někdy chodíme běhat a 2x jsme se už i zúčastnily závodů. Je to dobrý způsob na zlepšení/udržení kondice :)

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat