Novinky

2014

Tak je tu aktualizace... Tentokrát po hodně dlouhé době :P Žádné větší změny se od poslední aktuálky neudály, snad jen to, že jsme se s Airinkou opět zúčastninly závodů Bye-Bye Summer DDFW a tím jsme zakončily dogfrisbee sezónu 2013. Teď přes zimu se tak trochu flákáme :)) 

Tady je aspoň pár fotek..

 

Novinky

Konečně jsem zase aktualizovala stránky a dopsala všechny větší akce, kterých jsme se a Airin zúčasnitly :) Byly jsme pryč skoro každý týden, takže dřív nebyl moc čas. Nejlepší akce ze všech bylo asi mistrovství Evropy. Tam byla doopravdy skvělá atmosféra a celkově to tam bylo fakt super :)

Všechny akce najdete rozepsané tady http://aussie.4fan.cz/akce.


Foto: Ondra Uhlíř


Foto: Lucka Schönová

Novinky

  • Po delší době jsem zase změnila design - ten zimní už byl trapas :)
  • Zúčastnily jsme se talentové soutěže - více TADY

Jarní fotky

Konečně přišlo to jaro :) Tady pár fotek od Lucky Schönové

Welcome Summer

Přidala jsem report z víkendových dogfrisbee závodů -- více TADY

Přibyly k nám nové členky smečky, potkanice Ginny a Remy. Udělala jsem jim i jejich osobní stránky -- Ginny a Remy.

Intenzivka agi

Přidala jsem článek i s fotkami a s videem ze sobotní intenzivky. Více TADY.

Canicross Radíkovský sprint

Tento víkend jsme se s Airin zúčastnily canicrossových závodů v Radíkově. Skončily jsme na 2. místě, více TADY.

Bye-Bye Summer

Přidala jsem report z posledních závodů sezony 2012. Více TADY.

Máme nové video

Airin má nové video - tentokrát z tréninku slalomu. Slalom trénujeme pomocí metody 2x2, teď už jsme na 12 tyčkách.

 

Září

Dnes jsem přidala report ze závodů v Jihlavě.

 

Nové fotky

Do reportu z Kirican DiscDog Freestyle jsem vložila další fotky :)

 

Novinky

Dnes jsem opožděně přidala report ze semináře z minulého týdne. -> Najdete ho  TADY .

Jinak s Airinkou zase pořádně trénujeme frisbee a pomáhá nám s tím Lucka Schönová. Taky jsme pravidelně začaly chodit běhat a už jsme byly i na letošním prvním pořádném výjezdu na kole. Zjistila jsem, že Aira moc pěkně tahá i kolo, takže začínáme trénovat na bikejöring :o)
Poslušnost celkem flákáme, přecejen je to hrozná pruda devil Zato ve frisbee se myslím obě zlepšujeme a Aira je do disků zapálená čím dál víc a víc. Taky učíme různé triky - samozřejmě pomocí shapingu a do agility trénujem slalom - metodou 2x2 a zóny - metodou 2 on, 2 off :o)

Dubnová aktualizace

Zase po delší době aktualizace :o)
Konečně jakž takž začalo jaro, takže jsme se s Airou opět naplno pustily do dogfrisbee, už máme za ebou 3 semináře a na další se chystáme v neděli a taky zase chodíme trénovat s Luckou Schönovou :o). Začaly jsme trénovat vaulty a flipy a připravujeme se na naše první dogfrisbee závody, které nás čakají už za necelý měsíc!


Celý článek...

První jarní aktuálka

Dneska jsem se konečně dostala k napsání reportu o canicrossových závodech Radíkovský sprint. Více TADY .
Jinak teď moc nefotím, protože tak nějak není čas a není čas ani na zpracování starších fotek. Ale v dohledné době se pokusím přidat aspoň album fotek z března :o)

Novinky

Přidala jsem report ze včerejšího semináře dogfrisbee. Více TADY .

Novinky

Dneska jsem trochu zaktualizovala kalendář akcí a už ho máme teda pěkně nabitý :) Taky mě napadlo, že bych se mohla s Airou zkusit přihlásit na canicrossové závody, na které s námi nejspíš půjdou i Kikča s Charliem. Akorát závody jsou už příští víkend a my jsme přes zimu vůbec netrénovaly, tak ještě budu muset odzkoušet, jestli bychom to vůbec uběhly a jestli to raději nenechat na podzim :D

DUO cacib

Přidala jsem report z dnešní mezinárodní výstavy psů DUO cacib v Brně. Více TADY a fotky TADY .

PF 2012

Trochu se spožděním, ale přece ;) Všem přeju pohodový rok 2012! :)

 

Aktualizace

Teď jsem měla asi 2 týdny pozastavené stránky, ale po menší aktualizaci jsem je dnes opět uvedla do provozu :)

Mám tu kalendář akcí 2012 !

Aktualizace

Dnes proběhla celková aktualizace, změnila jsem design, napsala jsem něco i do Nutelčiných aktivit a přidala jsem článek z dnešního frisbee.

Aktualizace

Dnes jsme byly na tréninku poslušnosti v Mohelnici, článek TADY .

Nové video

Dnes jsem přidala do Airinčiné videogalerie nové video Airinčiné poslušnosti. je to z jejích 12 měsíců (tzn. měsíc staré), teď už jsme zase o kousek dál. za video moc děkuji naší trenérce Denče Šafářové :)

Aktuálka

Dneska jsme byly zase na frisbee :) Supeeer trénink to byl - trénovali jsme něco z freestylu a já poprvé na minidistance i s Airušou :) (a chytala dooost dobře) :)

Taky jsem úplnou náhodou objevila, že Airinka se umístila v TOP 10 mladých fen KCHBO 2011 na 8. místě! .) Takže je s JEDINOU výstavou ve třídě mladých na 8. místě ze 31 fen. Její ségra Angelina je na 10. místě (se 4 výstavami) a její maminka Donna Mladá Živa je na 4. místě (ale v dospělých fenách).

Aktualizace

Takže přidala jsem článek ze středečního tréninku poslušnosti ( TADY ), ze kterého bychom měly mít v dohledné době i video. Taky jsem přidala článek z dnešního agi tréninku ( TADY ).

Ve čtvrtek u nás zase byla Kikina s Charliem. Napřed jsme šli na procházku, potom jsme trochu pocvičili na hřišti a nakonec jsme šly s psiskama k rybníku, kde si pořádně zaplavali.

Nutel složila ZZO

Dnes Nutelka složila konečně ZZO (na jaře, kdy měla jít původně byla bohužel nemocná). Všechno udělala vzorně, ale u přivolání, u chůze a u aportu to bylo pomalejší. Já jsem s jejím výkonem byla spokojená, protože vše udělala přesně tak jak měla, no a to že byla pomalá - to už u ní asi holt nezměním :) Celkem jsme měly 54 bodů (u chůze jí rozhodčí strhl 2b., u přivolání 2 a u aportu 2 - vše jen za pomalé provedení). Ve speciálních cvicích prospěla výborně, takže celkem prospěla výborně :)

Cvik: Počet bodů:
Přivolání 8 b./10 b. - pomalé provedení
Ovladatelnost na vodítku: 8 b./10 b. - pomalé provedení
Sedni-lehni 10 b./10 b.
Odložení za pochodu v leže 10 b./10 b.
Aport 8 b./10 b. - pomalé provedení
Odložení dlouhodobé 10 b./10b

Teď s Nutel budem dál trénovat i ZZO - kvůli závodům, ale chtěla bych s ní začít cvičit na nějaké "vyšší" zkoušky. Takže asi začneme pořádně stopovat, abychom mohly zkusit i třeba stopařskou zkoušku nebo ZPU1 a určitě bych s ní chtěla složit nějaké zkoušky z dogdancingu (minimálně F1 a DwD1).

S Airou plánujeme zkoušky až na příští rok a podle toho, jak to všechno dotrénujem, tak uvidíme, do čeho všeho se pustíme :)

Procházka, frisbee a triky s Kikčou a Charliem

Dnes dopoledne k nám přijela Kikina s aussíkem Charliem (Bruce z Koláčkova dvora). Naposledy jsme se viděli na táboře ve Dvoře Králové a Charlie od té doby snad zase vyrostl :) Už je z něho opravdu kus psa. Napřed jsme se naobědvali (a Aira s Charliem mezitím ničili zahradu a Nutelka se na ně nechápavě dívala :D), a po obědě jsme vyrazily na procházku. Šli jsme k lesu, kde jsme nafotily podzimní fotky, potom jsme si nafotily ještě různé triky a potom jsme se přesunuli na fotbalové hřiště, kde jsme hráli frisbee. myslela jsem si, že Aira už bude unavená, ale jakmile viděla disky, tak zase úplně ožila. Při frisbee jsme se s Kikčou teda zase nafotily a když už byli psi unavení, tak jsme si házely samy.
Byl to skvěle strávený den a přálo nám i počasí, takže super :) Už se těším, až Kikina zase přijede.

Fotky na rajčeti - www.do-g.rajce.net .

Airinka má 1 rok!

Včera (10.10. 2011) měla Airinka svoje PRVNÍ narozeniny. Bohužel jsem zrovna včera měla odpoledku ve škole a hrozně moc učení, tak jse nestihla aktualizovat stránky a témeř nic.
Z Airinky už je velká holka :)
Jsem hrozně moc ráda, že Airinku mám, je to moje vysněná aussinka, modrooká blue merlačka s modrýma očima a ani nemá moc bílé barvy... Ale vzhled je nic oproti její povaze! Je skvělá - učenlivá, suprově se motivuje - jak na jídlo, tak na hračky (a balonky). Je to aussík jak se patří, protože miluje všechny aktivity, je naprosto bezkonfliktní, vůči cizím lidem je trochu zdrženlivá a rozhodně dá přednost hře se mnou, než s ostatními psy.
Aira se k nám ale dostala docela náhodou. Já jsem chtěla australáka už asi 3 roky, ale naši mi ho vůbec nechtěli dovolit. Potom se naskytla příležitost vzít si 10ti měsíční Nutelku, tak jsem neváhala a okamžitě jsme si ji vzali, jenže Nutelku přecejenom ty sporty moc nebaví, raději by pořád běhala po procházkách... Od jara 2010 jsem se každý den dívala na internet a obhlížela inzeráty s australáčkama, četla jsem o různých chovkách i o aussících obecně. Na podzim 2010 se v CHS Allegro Assai narodil jejich první vrh - VRH A. Bylo tam 5 štěňátek, ze kterých mě hned od narození podle fotek okouzlila právě Airinka (blue merle, modrý očiska, nebyla největší z vrhu) a čím byla starší, tím víc se mi líbila. Potom všechny štěňátka odjely k novým majitelům a já jsem se dál dívala na inzeráty. Až jsem na konci února viděla inzerát na bazos.cz, který vypadal nějak takhle: Prodám 4 měsíšní fenku australského ovčáka, blue merle, modré oči, velmi aktivní. Tak jsem si hned říkala, že je to něco pro mě. Ukázala jsem to našim, přemlouvala jsem je, ale ti nechtěli o aussíkovi ani slyšet.
Potom v březnu tam byl stále ten inzerát - už ale 5 měsíční štěňátko. Začala jsem si teda psát s majitelkou, která prý Airinku nemohla mít, protože byla moc uštěkaná a sousedům to vadilo. Ptala jsem se teda, jaká je v povaze a Airinka se mi začala zamlouvat čím dál víc. Po dost intenzivním přesvědčování naši konečně povolili (ale pod hoodně moc podmínkama :D), takže jsem napsala majitelce, že si teda Airinku vezmeme. Ta byla ráda, že si Arču vezme někdo, kdo se jí bude věnovat. A protože už jsme jednoho pesjak měli - Nutelku :), tak jsme měli většinu potřebného vybavení a pro Airinku jsme si hned druhý den jeli (neděle, 20.3. 2011). Byl to můj asi 2. nejšťastnější den v životě (po tom, co jsem dostala Nutel :) ).
Od té doby cvičíme dogfrisbee, dogdancing, poslušnost, občas obrany a stopy, trénujeme i na výstavy, účastníme se různých psích akcí, atd.
 
Airinka je prostě miláček a moc doufám, že jí ten elán a nadšení ze všech aktivit vydrží ještě hodně dloooooouho :)
 

A taky ještě pořád vylepšuju tyhle stránky, takže se tady ejště budou objevovat různé menší změny.

 

Stránky

Konečně jsou stránky téměř hotovy. Už jen pár posledních úprav :)

Novinky

 

Říjen 2011

 
8.10.2011 - Stránky jsou téměř hotové :)
7.10. 2011 - Spuštěny tyto stránky

Záží 2011


30.9. 2011 -
Včera jsme s Airou konečně zase po necelém měsíci šly na trénink frisbee s Luckou Schönovou. Lucka vzala i foťák a nafotila nás při frisbee, takže konečně budeme mít z frisbee krásný fotky :)
Aira včera cvičila úplně úžasně, běhala, skákala, jen kdybych já jí to pořád nekazila těma špatnýma hodama... :D

28.9. 2011 - Byly jsme s Airou na dalším tréninku poslušnosti u Denči Šafářové.
Ve středu, protože jsme měli volno, jsme s Airou už potřetí vyrazily na trénink poslušnosti s Denčou Šafářovou.
Bylo sice horko, ale Airinka i přesto cvičila moc pěkně a Denča nás chválila, že Aira udělala véélký pokrok. Denča nám poslušnost i natáčela, takže brzo sem přidám i video z naší nejnovější poslušnosti :)
 
24.9. 2011 jsme se s Airou zúčastnily našich prvních agility závodů. Závodily jsme v kategorii štěňata. Bylo tam hodně psů (nějak kolem 8) a někteří přijeli i docela z daleka a měli tam i svoje trenéry. Když jsem viděla náš "parkůr" (jen z tunelů a 1 skočky), tak jsem se celkem bála, že to nedáme, protože jsem tam msuela hodně dělat křížení. Ale Airinka to zvládla nádherně a běžela rychle a plynule, takže s veelkých časovým náskokem a žadným trestným bodem vyhrála oba 2 běhy i součet :)
Více TADY
 
17.9.2011 jsme s Airou byly na naší 2. výstavě. Byla to NVP v Brně. Aira šla poprvé do třídy mladých. Byla tam veelká konkurence krásných fen i fen, které jezdí jen po výstavách, ale Airinka byla stejně nejhezčí a skvěle se předvedla, takže vyhrála svou třídu :) Byla výborná 1 a dostala prvního CAJCe. Ve třídě mladých bylo 7 fen a z toho 3 dostaly jen velmi dobrá a 4 výborná!
Více ZDE
 
Srpen 2011
 
28.8. - 2.9. 2011 jsme s Airou byly na dogfrisbee a dogdancing táboře. Mooc jsme si to tam užily, takže příští rok jeden určo zas :) A poslední den tábora Airinka v 10 měsících složila svou první zkoušku - je to zkouška z dogdancing F1
Více TADY
25.8. 2011 - Od čtrvtka do neděle jsme byli i se psama v rakouských Alpách. Fotky dám co nejdřív na rajče.
Včera jsme s Airinkou byly na tréninku poslušnosti u Denči Šafářové. Opět nám Denča skvěle poradit co zlepšit a jak cvičit dál, takže máme zase co dělat :)
Dneska jdeme s Airušou na frisbee k Lucce. Po skoro 2 měsících! Aira udělala od posledního tréninku velký pokrok, ale já hážu čím dál hůř :D
Jinak s Nutelkou pilně trénujeme poslušnost na mistrák. Jsou kolem toho celkem zmatky, protože se to mělo rušit, potom zase, že to bude, takže uvidíme, ale každopádně natrénováno mít musíme :)
14.8. 2011 - Dnes jsme se vrátili z chalupy. Byli jsme i na výletě podívat se na vodní elektrárnu Dlouhé Stráně. Obě psiska měly svou premiéru - poprvé jely lanovkou a zvládly to úžasně :) Jinak výlet to byl pěkný, elektrárna mě nijak moc nenadchla, ale příroda pěkná. Nachodili jsme asi 15 km (nazpátek jsme už nejeli lanovkou, ale pěkně jsme si to sešli pěšky).
- Taky jsem se dozvěděla, že v září bude v Uničově neofic. agi závod, takže snad se tam ukážeme :) (a možná i s Nutel)
7.8. 2011 - Dnes jsme byly na obranách. Ze začátku nic moc, ale potom se Airinka zase pěkně rozštěkala a už to bylo dobrý.
- Na YT jsem konečně dala nové video triků
- Do menu jsem přidala odkaz Videogalerie
3.8. 2011 - Upravila jsem kalendář akcí a přidala jsem článek o včerejší obraně
2.8. 2011 - Byly jsme na tréninku obrany. Více TADY
1.8. 2011 - Našla jsem fotky z coursingu v Držkové, Airinka tam má docela dost fotek. Odkazhttp://alexapepee.rajce.idnes.cz/Drzkova_trenink_-_by_Petr_Mazel/
Červenec 2011
 
26.7. 2011 • Přidala jsem na rajče nové album Červenec 2011 - koupání
• Dala jsem do rubriky Airin - jak roste fotku v 9 měsících
• Fotky ze srazu aussíků:
Jana Koutníková - http://djeina.rajce.idnes.cz/Tabor_pro_Aussiky_Drzkova_15.-19.7.2011/
23.7. 2011 - Úplně jsem to sem zapoměla napsat... V sobotu jsem zjistila, že jsme se s Nutelkou NOMINOVALY NA MISTROVSTVÍ MSKS (něco jako MISTROVSTVÍ ČR) v poslušnosti - ZZO. Takže jsem fakt šťastná :))
Další věc je, že jsem pomohla vytvořit stránky pro Arwenku Allegro Assai - Airinčinu ségru. Takže tady jsou → http://arissie.blog.cz/ .
A poslední věc - Arwenčina majitelka mi poslala dobrý obrázek - dvojčata :))
 
21.7. 2011 - Bylo vytvořeno nové fórum pro australské ovčáky
15.-19.7. 2011Výcvikový sraz aussíků
1.7. 2011 - Začaly PRÁZDNINY! :)

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat